Počinju edukativne projekcije filma „Lavanda“ u srednjim školama

Sa ponosom započinjemo seriju edukativnih projekcija dokumentarnog filma LAVANDA u srednjim školama širom Crne Gore! 💜

 

🎬 Prva projekcija biće održana u Gimnaziji Kotor
🗓 31. oktobar | 🕛 12:00h

 

Film otvara važan dijalog o seksualnom nasilju, traumi i iscjeljenju – temama o kojima se često ćuti, a koje su ključne za stvaranje sigurnijeg, pravednijeg i empatičnijeg društva.

 

Veoma nam je važno da mladima pružimo prostor za razgovor, edukaciju i podršku. Zato će nakon projekcije uslijediti razgovor sa gošćama:

 

Mateja Raičković – rediteljka filma Lavanda
Maja Raičević – izvršna direktorica Centra za ženska prava
Ana Jaredić – psihološkinja
Snežana Vujović – šefica Grupe za suzbijanje maloljetničke delinkvencije i nasilja u porodici

 

Ovo nije samo filmsko prikazivanje – ovo je korak ka obrazovanju o prevenciji nasilja, osnaživanju mladih i izgradnji kulture podrške i solidarnosti.

 

Projekcija se realizuje u okviru projekta “Angažovana zajednica za rodno-ravnopravno i sigurno društvo” koji sprovodi Centar za ženska prava.

 

Projekat podržava: Ministarstvo vanjskih i evropskih poslova, odbrane, razvojne saradnje i vanjske trgovine Velikog Vojvodstva Luksemburg.

 

Hvala Gimnaziji Kotor na saradnji i otvorenosti za važne teme. Nastavljamo – jer promjena počinje razgovorom. 🫂

 

Pišite nam

Ukoliko želite da saradjujete sa nama ili želite više detalja o našim aktivnostima, kontaktirajte nas

Podgorica

Bokeška 20

Telefoni: +382 20 664 193

+382 67 166 800

© 2026 | Sva prava zadržana